پارچه ژئوتکستایل در ایران+نمایندگی فروش تولید کننده

پارچه ژئوتکستایل Geotextile پلی استر

پارچه ژئوتکستایل پارچه ای است تولید شدن الیاف مصنوعی که در صنعت بسیار کاربرد دارد و از آن در ساخت زه کشی ها بندر ها و موج شکن ها و حتی برای مصارف محیط زیستی و ساختمان سازی استفاده می شود.
این پارچه نمدی در کاربردهای صنعتی جایگزین بسیاری از مصالح می شود مانند بلوک های بتن و فیلتر ها.
این پارچه ها در عرض 2 متر در بازار ایران موجود می باشد
گرماژ این پارچه هم متفاوت است و به همین خاطر قیمت آن هم متفاوت است.
بیشترین رنگی که بازار برای این پارچه فروخته می شود رنگ های سبز، سفید و سیاه است.
پارچه های ژئوتکستایل تولید شده از الیاف مصنوعی است و یا به صورت ترکیبی و درصدی با الیاف طبیعی ترکیب می شود.
ژئوتکستایل ها پارچه هایی هستند که در کاربردهای ژئو تکنیکی مانند خاکریزهای جاده و راه آهن، دایک های خاکی و سازه های حفاظتی ساحلی استفاده می شوند که برای انجام یک یا چند عملکرد اساسی مانند فیلتراسیون، زهکشی، جداسازی لایه های خاک، تقویت یا تثبیت طراحی شده اند.
بنابراین، تقریباً لایه و پارچه های ژئوتکستایل چند منظوره است.

پارچه ژئوتکستایل چیست؟

پارچه ژئوتکستایل چیست؟

پارچه ژئوتکستایل به عنوان «هر ماده نساجی نفوذپذیری که برای اهداف فیلتراسیون، زهکشی، جداسازی، تقویت و تثبیت به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از سازه های مهندسی عمران از خاک، سنگ یا سایر مصالح ساختمانی استفاده می شود» تعریف می شود.
این پارچه یک بازار بزرگ و رو به رشد با پیش بینی فروش ایالات متحده تقریباً 600 میلیون یارد مربع تا سال 2000 است.
هرچند همیشه و همچنان پارچه های بافته شده و بافتنی در این بازار استفاده می شود،اما منسوجات نبافته  مانند انواع نمدهمیشه شکل غالب ساخت پارچه بوده اند
به چند دلیل در درجه اول به دلیل هزینه  و در درجه دوم به دلیل کارایی.
این منسوجات به صورت پارچه های تابیده شده و  لباس مرد عنکبوتی با تار سوزنی  هستند. انجمن بین المللی پارچه های صنعتی (IFAI) در نشریه خود در سال 1994  رشد.بازار ژئوتکستایل را در مهندسی عمران را در پیش بینی کرد که تقریبا درست از آب در آمد.

ویژگی ها

ویژگی های پارچه ژئوتکستایل چیست؟

مقاومت در برابر استحکام، سبک تر از ژئوتکستایل های بافته شده با نخ مشابه هستند.
1-این کار باعث می شود تا حمل و نقل و جایسازی در محل آسان تر شود. بنابراین هزینه حمل و نقل و نیروی کار در شرایط واقعی کمتر است
2-ژئوتکستایل های بافتنی استحکام در برابر پارگی استثنایی دارند.
می توان استحکام اضافی را در جهت پود طراحی و تعبیه کرد به طوری که یک ژئوتکستایل دو محوره با کشش بالا و تار/ پود با استحکام بالا به واقعیت تبدیل شود.
3-ژئوتکستایل های بافتنی می توانند یک پارچه اضافی را برای تشکیل یک ژئوتکستایل کامپوزیت واقعی ترکیب کنند، پارچه به سادگی بافته می شود.
4-نخ‌های منفرد در ژئوتکستایل تار بافته شده با درج پود، زمانی که ترکیب می‌شوند، صاف هستند، بنابراین می‌توانند بلافاصله پس از بارگذاری، فشار را تحمل کنند. آنهایی که در ژئوتکستایل های بافته شده هستند در هم آمیخته می شوند.
ژئوتکستایل های نبافته و یا نمدی با مصرف تخمینی 1561 میلیون متر مربع، متداول ترین ژئوتکستایل های مورد استفاده در سال 2013 بودند.
ژئوتکستایل های نبافته به دلیل عملکردی که در ایجاد مسیری برای جریان آب دارند، به طور فزاینده ای در ساخت جاده ها، زهکشی و کنترل فرسایش استفاده می شوند.
علاوه بر این، انتظار می رود که نوآوری در استفاده از ژئوتکستایل های نبافته در زیر سیستم های زهکشی و افزایش طول عمر زباله ها به رشد بازار کمک کند.

مراحل تولید پارچه ژئوتکستایل

مراحل تولید پارچه ژئوتکستایل چیست؟

اگرچه مکانیسم‌های شیمیایی دخیل در تخریب الیاف پیچیده هستند، اما چهار عامل اصلی تخریب وجود دارد: آلی، معدنی، قرار گرفتن در معرض نور، و پیری. این عوامل ممکن است به عنوان منبع اصلی زوال در نظر گرفته نشوند. میکروارگانیسم ها ممکن است با تولید محصولات جانبی مضر به ژئوتکستایل ها آسیب بزنند.
احتمالاً سخت‌ترین محیط برای ژئوتکستایل‌ها در ناحیه موج‌سواری دریا است، جایی که آب اکسیژنه امکان تکثیر ارگانیسم‌های میکرو و کلان را فراهم می‌کند و آب متحرک تنش فیزیکی سختی را ایجاد می‌کند.
حمله غیر آلی به طور کلی به محیط های با pH شدید محدود می شود.
در عملی ترین شرایط، پلیمرهای ژئوتکستایل به طور موثر بی اثر هستند.
با این حال، پلی استرها در هر دو شرایط اسیدی و قلیایی در دمای انتقال شیشه ای و بالاتر از آن، تجزیه هیدرولیتیکی را نشان می دهند.
تخریب ژئوتکستایل های پلی استر در شرایط قلیایی مضرتر است.
از سوی دیگر، ژئوتکستایل‌های پلی پروپیلن می‌توانند نسبت به شرایط pH نسبتاً بی‌اثر باشند و خواص مکانیکی آن‌ها تحت چنین شرایط pH تأثیر قابل‌توجهی ندارد.
با این حال، پلی پروپیلن در هنگام قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش مستعد اکسیداسیون است و در نتیجه خواص مکانیکی ژئوتکستایل بدتر می شود.
این اثر در دماهای بالا برجسته تر است.
بنابراین، نور فرابنفش برخی از ژئوتکستایل ها را در صورت قرار گرفتن در معرض برای مدت زمان قابل توجهی از بین می برد، اما خواص الیاف می تواند خود به خود با گذشت زمان از بین برود، حتی اگر در شرایط خنک تاریک خشک در آزمایشگاه نگهداری شود.
از این رو، پیری به خودی خود یک عامل آسیب‌رسان در نتیجه دمای محیط و تخریب حرارتی است که دلیلی برای زوال یک ژئوتکستایل به میزان نامعلومی است.

چرا باید پارچه ژئوتکستایل از نمایندگی ما خرید کنید؟

زیرا خرید از ما به نفع شماست! چرا؟
زیرا مجموعه با با داشتن حسن سابقه در امر فروش انواع پارچه توانسته خود را در جایگاه خوبی به نسبت بقیه رقبا قرار دهد.
این حسن سابقه و تکاپویی باعث شده است که بتواند نمایندگی بسیاری از پارچه ها منجمله پارچه ژئوتکستایل که بسیار پرکاربرد بخصوص در بخش صنعت است را به خود اختصاص دهد.
ما علاوه بر آنکه کیفیت برایمان در جایگاه خاصی قرار گرفته و آن را برای مشتریان مان تضمین می کنیم همیشه سعی بر آن داریم که قیمت آن بطوری باشد که عده زیادی که نیاز به این لباس ضد اسید  دارند بتوانند از آن استفاده بکنند.
وقتی شما از نمایندگی خرید خود را انجام می دهید در جریان باشید که قیمت آن به قیمت درب کارخانه است زیرا بسیاری از هزینه های جانبی را کم کرده و شامل آپشن ها و تخفیفات بسیار زیادی برای شما می شود.
این پارچه چون برای مصارف صنعتی است معمولا خرید همیشه بصورت عمده است که خود اینگونه خرید سبب می شود که هزینه های شما به نسبت خرده فروشی ها بسیار کمتر باشد.
از جمله مزایای دیگر خرید عمده علاوه بر حداقل قیمت موجود امکان دسترسی به محصول در دراز مدت است.
یادتان باشد که همیشه از جایی خرید کنید که علاوه برقیمت و کیفیت بتواند خدمات پس از فروش هم داشته باشد تا خیال شما بابت خرید راحت باشد
مجموعه ما با داشتن همکارانی مجرب و مشاوران عالی از شنبه تا چهارشنبه  در ساعات اداری اماده ارائه هرگونه مشاوره و فروش بصورت تلفنی ، حضوری در دفتر نمایندگی و آنلاین از طریق وب سایت های مجموعه می باشند.

انواع پارچه ژئوتکستایل‌

این پارچه مانند همه ( و یا حداقل اکثر آن ها ) انواع نمدها بی بافت هستند یعنی دارای تار و پود نیستند، و در اوزان مختلف در بازار موجود هستند.
انواع این پارچه که کاربردهای فراوانی نیز دارند عبارتند از :

  • ژئوتکستایل های بافتنی ( کاربرد آن در محیط زیست و باغبانی و کشاورزی مانند تقویت خاک)
  • ژئوتکستایل های بافته شده دارای تار و پود (برای پارکینگ ها مناسب است.)
  • ژئوتکستایل های نمدی یا بافته نشده (کاربرد در زهکشی، جداسازی، فیلتراسیون)

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما